وبسایت سپهر پرواز طبق قوانین جمهوری اسلامی،قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت میکند.
هرگونه سوء استفاده از نام سایت اینترنتی Sepehrparvaz.com، مکاتبه از طرف این شرکت و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد قانونی خواهد بود.
خدمات و محتوای عرضه شده توسط سایت Sepehrparvaz.com جهت استفاده در این سایت تولید می شود. هرگونه سوء استفاده از اطلاعات، متن ها، عکس ها، نقشه ها، طرح ها، لوگو و ... از این سایت پیگرد قانونی دارد و و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از این مطالب را نخواهد داشت. ذکر مطالب این سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی سایت Sepehrparvaz.com و همچنین لینک مربوط به مطلب ذکر شده و در رسانه‌های کاغذی، تنها با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان سایت امکان پذیر خواهد بود.
در صورت ایجاد اختلال در این سامانه و یا جستجوی بی هدف و یا اقدام به هک کردن سایت و دسترسی به اطلاعات سایر کاربرین، با توجه به قوانین، دسترسی این افراد را به سایت قطع نموده و مورد پیگرد قانونی قرار خواهیم داد.
مسئولیت هرگونه مغایرت در صحت اطلاعات از قبیل: نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، کد ملی، تاریخ تولد، تاریخ انقضا پاسپورت به عهده مسافر خواهد بود و مسافر ملزم به وارد کردن اطلاعات مطابق با گذرنامه در پروازهای خارجی و کارت ملی در پروازهای داخلی می باشد.
تغییر نام، مشخصات مسافر و یا اطلاعات سفر به راحتی امکان پذیر نمی باشد و در بیشتر موارد غیر ممکن خواهد بود و باعث سوخت کامل بلیط میشود ،لذا قبل از نهایی کردن خرید و اقدام به پرداخت مبلغ بلیط از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل فرمایید.
مسافر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در سایت Sepehrparvaz.com اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات نخواهد داشت.
بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
در صورت عدم مراجعه به موقع مسافر به کانتر مربوطه در فرودگاه و یا انصراف از انجام سفر به هر دلیل اعم از دلایل و مشکلات شخصی، و همچنین ممنوع الورود یا ممنوع الخروج بودن مسافر و غیره طبق شرکت هواپیمایی بلیط استرداد می گردد و پس از کسر جریمه مانده وجه به مسافر باز خواهد گشت ، مبلغ جریمه را شرکت هواپیمایی مشخص می نماید و سپهر پرواز هیچ مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.
خرید بلیط در Sepehrparvaz.com تنها با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.
صدور بلیط اینترنتی در صورت تایید قطعی پرداخت از جانب بانك امكان پذیر است.
در صورت نیاز به استرداد وجه به مسافر، مبلغ استرداد تنها به شماره کارت بانکی که هنگام خرید استفاده شده، منتقل خواهد شد.
از خرید بلیط اینترنتی با استفاده از کارت های هدیه، غیرقابل شارژ، بی نام و بدون شماره حساب جداً خودداری فرمایید. در غیر این صورت سپهر پرواز هیچ گونه مسئولیتی در قبال استرداد بلیط های خریداری شده با استفاده از این قبیل کارت ها نخواهد داشت.
هرگونه درخواست کنسلی و یا تغییر تاریخ از طرف مسافر، مطابق قوانین، شامل جریمه‌ی کنسلی می باشد. مقدار این جریمه بنا بر قوانین هر ایرلاین، تاریخ و ساعت پرواز و مسیر پرواز متفاوت است. عدم توجه به قوانین کنسلی بر عهده خود مسافر می باشد.
پس از درخواست استرداد توسط مسافر به صورت آنلاین، مبلغ جریمه از بهای بلیط کسر شده و مابقی هزینه بلیط به خریدار برمی‌گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی و همچنین قوانین ایرلاین موردنظر می‌باشد و ممکن است بین 1 تا 2 ماه در پروازهای خارجی به طول خواهد انجامید. به ندرت در برخی موارد ممکن است این زمان تا 6 ماه نیز طول بکشد.
کلیه زمانهای ثبت شده در پرواز به وقت محلی می باشد.
در انتخاب عنوان و سن مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد دقت لازم را داشته باشید. مسافر نوزاد ، کم‌تر از دو سال، مسافر کودک، بین دو سال تمام تا دوازده سال و مسافر بزرگسال، بیش از دوازده سال تمام سن دارند. در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. این انتخاب باید با در نظر گرفتن بازه زمانی سفر صورت گیرد. به این ترتیب که اگر در هنگام ثبت نام و اقدام به خرید بلیط درSepehrparvaz.com یکی از مسافرین شما نوزاد به حساب می آید و سن او کمتر از دو سال تمام می باشد اما در بازه سفر و با توجه به تاریخ رفت و برگشت سفر، سن او از 2 سال تمام بیشتر خواهد شد، مسافر نوزاد شما کودک به حساب خواهد آمد و شما ملزم هستید از همان ابتدا برای او اقدام به خرید بلیط به عنوان کودک کنید. این موضوع باید در مورد مسافر کودک نیز در نظر گرفته شود.
هر مسافر بزرگسال مي تواند فقط يك نوزاد زیر دو سال به همراه داشته باشد.
امکان صدور بلیط برای کودک به تنهایی وجود ندارد.
اگر مسافر نوزاد در سیستم ثبت شود، صندلی جداگانه برای او در نظر گرفته نخواهد شد.
به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار و نوزادان کمتر از 7 روز ، افراد با بیماریهای قلبی ـ عروقی، بیماریهای تنفسی و یا هرگونه بیماری كه سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد. مسئولیت تهیه مجوز پرواز و فرم های پزشکی مربوطه قبل از پرواز از پزشک و شرکت هواپیمایی برعهده مسافر می باشد. همچنین این افراد باید دارو های مورد نیاز خود را در طول سفر و در داخل كیف دستی خود بهمراه داشته باشند.
لطفا پس از اتمام خرید بر روی سپهر پرواز، شماره PNR خود را یادداشت کنید و در فرودگاه با همراه داشتن کارت شناسایی یا کارت ملی برای پروازهای داخلی و گذرنامه برای پروازهای خارجی به باجه پذیرش مسافر مراجعه نمائید.
پس از اتمام مرحله پرداخت و خرید قطعی بلیط، اطلاعات بلیط خریداری شده به شماره تماس و پست الکترونیکی وارد شده در سایت Sepehrparvaz.com ارسال خواهد شد. به همین دلیل از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نمایید.
هرگونه تغییرات احتمالی پرواز از طریق سامانه پیام کوتاه و ایمیل اطلاع داده می شود لذا صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی وارد شده در سایت Sepehrparvaz.com به عهده خریدار می باشد.
کنترل ویزا در مسافرت های خارجی برای اتباع ایرانی و همچنین مسافران خارجی برای ورود به ایران به عهده مسافران خواهد بود و هرگونه مسولیتی از شرکت سپهر نمای سپاهان و وبسایت Sepehrparvaz.com در قبال بلیط های صادر شده سلب میگردد.
 
* امکان هیچ گونه تغییری در بلیطهای داخلی وجود ندارد و در صورت نیاز به تغییر، باید بلیط به طور کامل کنسل شود و بلیط جدید صادر شود.
* ھمراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی در فرودگاه الزامی می باشد.
* در زمان تاخیر بیش از 2 ساعت و یا ابطال پرواز توسط ایرلاین، در صورت درخواست مسافر، پرواز کنسل و کل بهای بلیط به حساب مسافر باز خواهد گشت.
* کلیه پروازهای داخلی با مبدا تهران از فرودگاه مهرآباد تهران صورت میگیرد.
* کلیه پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان و آسمان با مبدا تهران از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد و هواپیمایی ایران ایر، قشم ایر، ایران ایرتور و آتا با مبدا تهران از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد انجام می شود.
* برای پروازهای داخلی حضور مسافر حداقل 1 ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه و در ترمینال مربوطه الزامی می باشد.
* امکان استفاده از تخفیفات در صدور بلیط برای اعضای بنیاد شهید و جانبازان محترم از طریق سایت سپهر پرواز وجود ندارد.
* مسافر تا 3 ساعت قبل از زمان پرواز می تواند اقدام به کنسل نمودن بلیط داخلی خود نماید.